ԱՐԴԱՐԱԴԱՏՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԻ ԱՅՑԸ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆ
Դեկտեմբերի 25-ին Երևանի ճարտարապետության և շինարարության պետական համալսարանի ռեկտորատի նիստերի դահլիճում տեղի ունեցավ ՀՀ արդարադատության նախարար, իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Գևորգ Դանիելյանի հանդիպումը Համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաև սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի տեղակալ Խաչիկ Ասրյանը:
Նախարար Գևորգ Դանիելյանը ներկայացնելով դատաիրավական համակարգը, նշեց որ, լուրջ բարեփոխումներ են իրականացվել նախարարության բոլոր ծառայություններում, ինչի արդյունքում նկատելիորեն բարելավվել է քաղաքացիներին մատուցվող ծառայության որակը, նվազագույնի են հասցվել կոռուպցիոն ռիսկերը: Բավարար չհամարելով տարված աշխատանքները` նախարարը ընդգծեց, որ ծրագրավորված են առավել գործուն քայլեր, որոնց արդյունքները նկատելի կլինեն 2010թ.:
Ռեկտոր Հովհաննես Թաքմաջյանը իր հերթին նշեց, որ Համալսարանում չի հանդուրժվելու կոռուպցիան և այս ուղղությամբ լուրջ քայլեր են ձեռնարկվում, ինչպես նաև հրապարակեց Համալսարանի գիտական խորհուրդի որոշումը ըստ որի` Գևորգ Դանիելյանին շնորհվեց Երևանի ճարտարապետության և շինարարության պետական համալսարանի պատվավոր դոկտորի կոչում:
Հանդիպման ավարտին նախարարը պատասխանեց ներկաների հարցերին, ինչպես նաև իր և արդարադատության նախարարության անունից շնորհավորեց բոլորին Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան առթիվ :

Minister of Justice visiting YSUAC
Armenia’s Minister of JusticeDoctor of Law, Prof. Gevorg Danielyan met with the faculty and staff of YSUAC on December 25, accompanied by Khachik Asryan, Deputy Minister of Sports and Youth Affairs.
While presenting the legal system in Armenia, Minister Danielyan stated that significant reforms have been implemented in all services of the Ministry which have resulted in noticeable improvement in the quality of the services delivered for citizens as well as in minimization of corruption risks. He emphasized also the further active steps planned for the coming year.
YSUAC Rector Hovhannes Tokmajyan, in turn, mentioned that corruption will not be tolerated in the University and that intense actions are being taken in eliminating corruption. He publicized the decision of the YSUAC Scientific Council on awarding Gevorg Danielyan the title of Honored Doctor of YSUAC.